Spółdzielnia Inwalidów ELREMET Zakład Pracy Chronionej od 1985 r. – jest jedną z najprężniej działających Spółdzielni Inwalidów w kraju.

Najobszerniejszą sferą działalności Spółdzielni jest produkcja odzieżowa. Obejmuje ona szeroki asortyment wyrobów produkowanych zarówno na zamówienie odbiorców indywidualnych jak i instytucjonalnych (Poczta Polska, Agencja Mienia Wojskowego, Izby Celne). Szyte są m.in. odzież ochronna i robocza, przedmioty zaopatrzenia mundurowego, odzież służbowa dla instytucji, wyroby tekstylne, a także konfekcja lekka damska i męska.

Najmłodszą dziedziną przetwórstwa tworzyw sztucznych jest produkcja tub polietylenowych dla przemysłu kosmetycznego. Dzięki nowoczesnemu i wysokowydajnemu parkowi maszynowemu, umożliwiającemu produkcję tub jedno- i wielowarstwowych, zdobionych metodą suchego offsetu, sitodruku oraz hot stampingu, ten profil produkcji rozwija się bardzo dynamicznie. Branża ta obejmuje również szeroki asortyment specjalistycznych wyrobów dla potrzeb motoryzacji, elementy z tworzyw do systemów preizolowanych, a także paletę akcesoriów z tworzyw sztucznych od opakowań dopuszczonych do kontaktu z żywnością począwszy, aż do zestawów sportowych.

Od 1994 r. przy Spółdzielni działa Warsztat Terapii Zajęciowej, który prowadząc unikalną formę rehabilitacji osób o dużym stopniu niepełnosprawności osiąga wspaniałe rezultaty przede wszystkim w dziedzinie rehabilitacji społecznej.

Przychodnia zakładowa funkcjonująca od 1974 r., a od roku 2000 jako NZOZ, służy nie tylko pracownikom, ale także – dzięki kontraktom z Narodowym Funduszem Zdrowia – mieszkańcom miasta i okolic. Poradnia rehabilitacyjna, dysponująca fachowym personelem i nowoczesnym sprzętem, umożliwiającym różne formy rehabilitacji, jest uznawana za jedną z najlepszych w regionie.